Blanka Skotarczak

 

 

BLANKA SKOTARCZAK-ZYS I SANDRA ZYS
Jaka matka, taka córka

Dowodem na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni są pani Blanka Skotarczak - Zys i Sandra Zys, czyli matka i córka, które prowadzą sklepy: Żabka i Freshmarket w podpoznańskim Suchym Lesie. Zamiast ze sobą konkurować, wspierają się i wzajemnie się od siebie uczą, zaś klienci, kiedy słyszą, że są spokrewnione…odwiedzają je jeszcze częściej!

Pani Blanka prowadzi sklep od 7 lat. Jej córka, Sandra, pomagała jej już w liceum, a więc siłą rzeczy nabyła kompetencje niezbędne do pracy w handlu. Choć z wykształcenia jest pedagogiem to wybrała zupełnie inną drogę. Zdecydowała się na współpracę ze stabilną, dynamicznie rozwijającą się siecią. Twierdzi, że to po mamie odziedziczyła potrzebę pracy z ludźmi i umiejętność odnalezienia się w takim zawodzie. Od dwóch lat z sukcesem zarządza własnym sklepem i nie wyobraża sobie innej pracy, szczególnie biurowej. Obie panie lubią dynamikę i to, że nie ma tutaj mowy o monotonii.

Początkowo to córka przyglądała się temu, co robię i uczyła się ode mnie. Dziś wzajemnie sobie pomagamy i inspirujemy jedna drugą – mówi Blanka Skotarczak-Zys. Mama nauczyła mnie tego, co najcenniejsze czyli szacunku do pracy – zapewnia pani Sandra. - Szacunku do klientów. Bowiem to, czy ktoś wróci do mojego sklepu zależy przede wszystkim od tego, jak zostanie potraktowany. Chcę, żeby każdy, kto przychodzi na zakupy czuł się tutaj dobrze. Traktuję to, jako osobiste wyzwanie – dodaje.

Ludzie najczęściej zadają im pytanie o konkurencję, zwłaszcza, że ich sklepy są zlokalizowane niedaleko siebie. Freshmarket i Żabka to dwa różne formaty sklepów, a więc nie konkurujemy ze sobą bezpośrednio. Poza tym jesteśmy sobie bliskie i nie zależy nam na rywalizacji, tylko na wzajemnej pomocy i wymianie doświadczeń – mówi Sandra Zys.

To, czego Pani Blanka nauczyła córkę to odpowiedzialność. Sukces w handlu można osiągnąć tylko poprzez poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na prowadzenie sklepu oraz odpowiedni dobór pracowników – mówi. To nie jest lekka praca – dopowiada pani Sandra – ale jeśli wszystko się dobrze zaplanuje, to się udaje.

Pozytywnie nastawione do życia i dynamiczne kobiety wyglądają bardziej jak siostry, niż jak matka i córka. -Często zdarza mi się, że klient prosi o rozmowę z kierownikiem sklepu i dziwi się, gdy przed nim staję – mówi rozbawiona pani Sandra. -Prowadzenie sklepu to nie tylko praca, ale i szereg zabawnych sytuacji. W zasadzie codziennie się jakieś zdarzają. Spotykamy tylu ludzi, że nie sposób tego uniknąć – dodaje.

Klienci doceniają ich profesjonalizm, pogodę ducha i zaangażowanie, chętnie więc odwiedzają prowadzone przez nie sklepy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż oba są doskonale zaopatrzone, w co zarówno pani Blanka i pani Sandra wkładają dużo wysiłku.

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.