187 ton żywności od Żabki dla potrzebujących

Żabka Polska w 2016 roku przekazała potrzebującym 187 ton żywności. Produkty spożywcze trafiły do podopiecznych czterech lokalnych ośrodków Caritas znajdujących się w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Firma tym sposobem wsparła jadłodajnie, świetlice socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz ogrzewalnie i schroniska dla bezdomnych.

 

Już kolejny rok z rzędu Żabka Polska wspiera najbardziej potrzebujących, przekazując ze swoich magazynów pełnowartościową żywność. Do oddziałów Caritas Polska działających w czterech miastach Polski trafiają najczęściej produkty chłodnicze, sery, jajka, wędliny, soki i dania gotowe.

 

Dziennie w jadłodajniach na terenie samego Poznania wydawanych jest ok. 1500 ciepłych posiłków dla potrzebujących. Korzystają z nich głównie osoby starsze, samotne, bezdomni i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Jedzenie trafia także do świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży, ogrzewalni i schronisk dla bezdomnych.

 

Walka ze zjawiskiem marnowania żywności jest ważnym elementem strategii firmy Żabka Polska, która promuje małe, ale częste zakupy jako sposób na uniknięcie wyrzucania jedzenia. W sklepach Żabka można bowiem kupić wszystko, co w danej chwili jest potrzebne w zawsze w dogodnych godzinach otwarcia. Nie trzeba więc robić zapasów. Ten aspekt ważny jest szczególnie dla nowoczesnych konsumentów, których gospodarstwa domowe liczą jedną lub dwie osoby.

Zobacz naszą stronę sieci Żabka

Zobacz naszą stronę sieci Freshmarket

Franczyza

Nasi partnerzy biznesowi

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.