Żabka Polska - Bezpieczny Staż w sklepach Żabka

Bezpieczny Staż w sklepach Żabka

Do końca sierpnia młodzież z pieczy zastępczej odbędzie płatne staże zawodowe w sklepach Żabka. W ramach programu „Bezpieczny Staż”, dziesięciu podopiecznych Fundacji Samodzielni Robinsonowie – pomysłodawcy akcji, będzie miało szansę zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy. Swoją wiedzę przekażą im franczyzobiorcy sieci.

 

16 roku życia, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. Odbycie stażu w sklepie pozwoli im na wykonanie pierwszych kroków ku dorosłości i samodzielności. Podjęcie stażu u pewnego przedsiębiorcy jakim jest franczyzobiorca Żabki, dzięki współpracy sieci i Fundacji, odbywa się w bezpieczny i precyzyjnie zaplanowany sposób. Do udziału w programie zostały wytypowane doświadczone osoby prowadzące sklepy od wielu lat. Jako mentorzy programu dzielą się ze stażystami swoją wiedzą i przekazują know-how na temat prowadzenia swojego biznesu. Żabka Polska zapewniła możliwość odbycia 10 takich staży w okresie wakacji i już teraz potwierdza, że bardzo pozytywne wyniki i odbiór pilotażu skłaniają sieć do dalszej współpracy z Fundacją w ramach projektu.

 

Wiemy jak ważne jest zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych i chcemy młodym ludziom pokazać jak wartościowa może być praca w handlu. Liczymy, że chociaż część młodych ludzi objętych programem znajdzie w Żabce pomysł na swoją przyszłość. Jednym z najważniejszych obszarów naszej strategii CSR jest wspieranie rozwoju osobistego i edukacja. Od lat realizujemy Program Stypendialny dla dzieci naszych Franczyzobiorców i pracowników. Współpracujemy już z uczelniami wyższymi, oferując studentom możliwości odbycia staży i praktyk. „Bezpieczny staż” świetnie dopełnia te działania. – mówi Anna Jarzębowska, Rzecznik Prasowy Żabka Polska. – Co więcej, zaangażowanie w takie inicjatywy naszych franczyzobiorców pozwoli także im na rozszerzenie kompetencji w zakresie szkolenia pracowników i zarządzania nimi. Program „Bezpieczny Staż” przyniesie zatem obopólne korzyści. W okresie urlopowym młodzi stażyści będą na pewno wsparciem dla zespołu w sklepach. Jest też duża szansa, że znajdą w przyszłości zatrudnienie w placówkach, w których odbywają staże. – dodaje.

 

Staż w sklepach Żabka to 80 godzin praktycznej nauki, w trakcie której adepci programu „Bezpieczny Staż” dowiadują się m.in. jak obsługiwać kasę, przyjmować dostawy czy dbać o ekspozycję zgodnie z wytycznymi sieci. Harmonogram stażu ustalany jest wspólnie ze stażystą. Pod koniec lipca zakończyły się już dwa staże w Żabkach, pozostałe potrwają do końca sierpnia. „Bezpieczny Staż” odbywa się w sklepach w Łodzi, Szczecinie, Zawierciu, Sieradzu, Rybniku i Żorach.

 

Najbardziej podobało mi się to, że mogłam poznać nowe osoby, zobaczyć jak wygląda praca w sklepie i zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie. Atmosfera była bardzo przyjazna, potrafiłam się ze wszystkimi porozumieć, a nawet pożartować. Spędziłam czas miło i pożytecznie. – mówi Emilia, która odbyła pierwszy staż w Żabce.

 

Na zakończenie stażu młodzież otrzymuje opinię z miejsca pracy i rekomendacje. Zarówno stażysta, mentor jak i opiekun delegowany z ramienia fundacji prowadzą monitoring stażu w specjalnym serwisie oraz aplikacji. Po zakończeniu i podsumowaniu wakacyjnej edycji realizowanej w sklepach Żabka, w planach jest kontynuacja programu w trakcie trwania roku szkolnego.

Zobacz naszą stronę sieci Żabka

Zobacz naszą stronę sieci Freshmarket

Franczyza

Nasi partnerzy biznesowi

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.