Współpraca z uczelniami

W lutym 2009 roku Spółka Żabka Polska została członkiem Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, stając się tym samym członkiem tej prestiżowej organizacji. Obie strony są przekonane o:

  • potrzebie większej integracji pomiędzy nauką a gospodarką,
  • obopólnych korzyściach, które mogą płynąć z trwałych i rozbudowanych kontaktów pomiędzy przedstawicielami nauki i praktyki gospodarczej,
  • konieczności większego otwarcia elit życia gospodarczego na potrzeby społeczne.

Porozumienie podpisali: Profesor Witold Jurek, Rektor Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz dr Jacek Roszyk, ówczesny Prezes Zarządu Żabka Polska S.A.

_MG_9600

Klub Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu jest stowarzyszeniem skupiającym wiodące przedsiębiorstwa i instytucje, istotne z punktu widzenia gospodarki Wielkopolski i kraju.

Działania prowadzone przez Klub Partnera obejmują:

  • Organizowane dwa razy do roku sesje rekrutacyjne, podczas których spośród studentów wybierani są najlepsi kandydaci do podjęcia praktyki w firmach należących do Klubu. W selekcji kandydatów pomagają studenci z SKN HR.
  • Badania naukowe dotyczące gospodarki Wielkopolski. Ostatnie badania dotyczyły roli bezpośrednich inwestycji dla regionu wielkopolskiego oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
  • Zajęcia otwarte, podczas których przedstawiciele firm należących do Klubu Partnera zapoznają studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z praktycznymi aspektami biznesu. Zajęcia organizowane są w formie cyklu wykładów.
  • Modernizację sal wykładowych. Finansowe wsparcie Partnerów pozwoliło wyposażyć sześć sal wykładowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Klub Partnera organizuje wydarzenia uczelniane, takie jak coroczny Dzień Klubu Partnera oraz spotkania ze specjalnymi gośćmi. Ostatnio Klub gościł Hansa Dietricha Genschera, Leszka Balcerowicza i Jana Marię Rokitę.

Zobacz naszą stronę sieci Żabka

Zobacz naszą stronę sieci Freshmarket

Franczyza

Nasi partnerzy biznesowi

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.