Ochrona Środowiska

W spółce Żabka Polska trwa proces wdrażania Systemu Zarządzania Środowiskowego. W 2016 roku zaktualizowano dokumentację, ujednolicono procedury dotyczące segregacji i rozliczania odpadów w Centrach Logistycznych oraz poszerzono o tematy środowiskowe system szkoleniowy. Określono także wpływ działalności firmy na środowisko i wyznaczono aspekty znaczące. W polityce jakości firmy zostały uwzględnione kwestie środowiskowe, z wyszczególnieniem podejmowanych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

Od września do listopada w Centrach Logistycznych Żabki przeprowadzono audyty sprawdzające stopień wdrożenia normy ISO 14 001. Zewnętrzna firma audytorska sprawdzała m.in. kwestie zarządzania gospodarką odpadami, procesem wprowadzenia produktów w opakowaniach oraz zidentyfikowanymi aspektami środowiskowymi. Audyty te zakończyły się wynikiem pozytywnym. Pracownicy na bieżąco informowani są o prowadzonych przez firmę działaniach w zakresie ochrony środowiska i zachęcani do proekologicznej postawy. Dla Franczyzobiorców w 2016 roku zorganizowano konkurs na efektywne wdrożenie w sklepach działań na rzecz ochrony środowiska, a najlepsze pomysły zostały nagrodzone i zaprezentowane jako dobra praktyka.

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.