Ochrona Środowiska

W spółce Żabka Polska trwa proces wdrażania Systemu Zarządzania Środowiskowego. W 2016 roku zaktualizowano dokumentację, ujednolicono procedury dotyczące segregacji i rozliczania odpadów w Centrach Logistycznych oraz poszerzono o tematy środowiskowe system szkoleniowy. Określono także wpływ działalności firmy na środowisko i wyznaczono aspekty znaczące. W polityce jakości firmy zostały uwzględnione kwestie środowiskowe, z wyszczególnieniem podejmowanych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

Od września do listopada 2016 w Centrach Logistycznych Żabki przeprowadzono audyty sprawdzające stopień wdrożenia normy ISO 14 001. Zewnętrzna firma audytorska sprawdzała m.in. kwestie zarządzania gospodarką odpadami, procesem wprowadzenia produktów w opakowaniach oraz zidentyfikowanymi aspektami środowiskowymi. Audyty te zakończyły się wynikiem pozytywnym. W 2018 roku odbędzie się certfikacja w zakresie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością. Pracownicy w comiesięcznym newsletterze informowani są o prowadzonych przez firmę działaniach w zakresie ochrony środowiska i zachęcani do proekologicznej postawy.

 

W 2017 roku dla pracowników centrali Żabki oraz centrów logistycznych odbył się cykl 4 ekopikników, podczas których wiedzę ekologiczną i postawę przyjazną dla środowiska naturalnego propagowano poprzez różnego typu konkursy, zabawy i konkurencje.

 

 

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.