Odpowiedzialna sprzedaż żywności

W obszarze zagadnień konsumenckich najważniejszym wyzwaniem dla Żabki jest odpowiedzialna sprzedaż.

 

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności

Ogromnym problemem w rozwiniętych krajach, zarówno ze względów etycznych jaki i ekonomicznych, jest marnowanie żywności. Czujemy się w obowiązku edukować konsumentów w zakresie racjonalnego robienia zakupów oraz dzielić się nadwyżkami z potrzebującymi. Jako sieć sklepów convenience propagujemy styl robienia mniejszych, ale częstszych zakupów, akcentując w ten sposób możliwość ograniczenia wyrzucania jedzenia. Natomiast nadwyżki produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia z naszych centrów logistycznych przekazywane są do Banków Żywności prowadzonych przez Caritas.

 

 

 

Odpowiedzialna sprzedaż alkoholu

Wspieramy naszych Franczyzobiorców i Sprzedawców w odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. W 2016 roku Partnerzy ds. Sprzedaży, a następnie osoby prowadzące sklepy zostały ponownie przeszkolone w zakresie przepisów zawartych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Szkolenie zawierało również praktyczne aspekty handlowania alkoholem takie jak: niesprzedawanie alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym oraz niepolecanie produktów alkoholowych. W sklepach Żabka na boksach kasowych umieszczona jest naklejka, która każdemu sprzedawcy przypomina między innymi o konieczności sprawdzenia dowodu tożsamości wszystkim osobom, których wiek może budzić wątpliwość.

 

Sprzedaż jajek z chowu klatkowego

Jako sieć odpowiedzialna społecznie, staramy się kształtować świadomość naszych klientów oraz oczekujemy również od naszych partnerów handlowych wysokich standardów w wymiarze odpowiedzialnej produkcji i pozyskania zasobów. Postulaty klientów i organizacji występujących w obronie praw zwierząt o zaprzestanie produkcji i sprzedaży jajek z chowu klatkowego nie są nam obojętne, dlatego w naszej ofercie dostępne są również jaja z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu. Jest to pierwszy krok do stopniowego zmniejszania udziału jajek z chowu klatkowego w sprzedaży oraz do ich całkowitego wycofania z obrotu w przyszłości. Jesteśmy świadomi, że praca producentów nad podnoszeniem standardów wobec zmieniających się oczekiwań klientów, uwarunkowań prawnych i ich obiektywnych możliwości, wymaga czasu. Uwzględniając te kwestie, przygotowaliśmy plan dochodzenia do całkowitego wyeliminowania jaj z chowu klatkowego. Naszym celem jest całkowite odejście od sprzedaży jajek tego rodzaju w czasie nie dłuższym niż do 2025 roku. Do tego czasu będziemy działali na rzecz wzrostu w ogólnej sprzedaży udziału jaj pochodzących z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu.

 

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.