Rozwój osobisty, edukacja i przedsiębiorczość

Spółka Żabka Polska przywiązuje wagę do rozwoju i edukacji swoich pracowników, a także dzieci i młodzieży. Wspiera również studentów i rozwój naukowy.

 

Program Stypendialny Żabki

Dzięki comiesięcznemu wsparciu finansowemu w ramach Programu Stypendialnego Żabki uzdolnione dzieci Franczyzobiorców i pracowników mogą rozwijać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach. Stypendia przyznawane są od 2010 roku i umożliwiają dalszy rozwój młodym talentom artystycznym, sportowym i naukowym.

 

 

Akademia Żabki

Pod nazwą Akademia Żabki firma realizuje bogaty wachlarz działań edukacyjnych wspierających rozwój zawodowy swoich pracowników. Pracownicy firmy mają możliwość podnoszenia kompetencji poprzez udział w konferencjach, warsztatach, programach szkoleniowych wewnętrznych, jak i otwartych z zakresu wykonywanych zadań oraz języków obcych. Żabka oferuje pracownikom dofinansowanie na rozpoczynane studia magisterskie i podyplomowe. W ramach Akademii Żabki nowi pracownicy przechodzą półroczny Program Szkoleń Onboradingowych, podczas których zapoznają się z najważniejszymi obszarami funkcjonowania firmy m.in. systemem franczyzowym, procesami handlowymi, bezpieczeństwem żywności, logistyką.

 

 

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu rozwijana jest na wielu polach. Oprócz wsparcia uczelni w ramach Klubu Partnera Żabka podejmuje także inne aktywności:

  • Współpraca z Wydziałem Towaroznawstwa w ramach przedmiotu „Projektowanie produktów żywnościowych”. W roku akademickim 2017/2018 studenci wypracowali pięć innowacyjnych produktów dla sieci Żabka, z których trzy zostały zakwalifikowane do opracowania pod kątem wdrożenia do produkcji.
  • Dwóch pracowników - Szczepan Górtowski i Sławomir Mazurowski, jako jedyni w Poznaniu rozpoczęli studia doktorskie w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowanego min. na UEPie. Pracują nad projektami, które Żabka będzie mogła wykorzystać biznesowo w zakresie analizy danych logistycznych i cenowych.
  • Otwarte warsztaty dla studentów prowadzone przez naszych specjalistów i managerów, ukazujące praktyczne aspekty funkcjonowania sieci handlowej.
  • Wsparcie finansowe publikacji naukowej "Zachowania zakupowe i konsumpcyjne mieszkańców Poznania i Wielkopolski” pod redakcja profesora Bogdana Sojkina z Katedry Marketingu Produktu. Książka prezentuje wyniki badań mieszkańców miasta Poznania prowadzonych w latach 2005-2016 przez pracowników katedry.

 

Bezpieczny Staż

W 2017 roku Żabka Polska wraz z Fundacją Samodzielni Robinsonowie rozpoczęła realizację programu Bezpieczny Staż, którego celem jest udzielenie wsparcia młodzieży z pieczy zastępczej (placówek/rodzin zastępczych), która z uwagi na swoją sytuację życiową, ma utrudniony start w dorosłe życie. Płatne staże realizowane w sklepach Żabka pozwalają na zdobycie doświadczeń zawodowych oraz poznanie pracy w handlu. Program realizowany jest według precyzyjnie zaplanowanego harmonogramu, pod opieką wytypowanych przez firmę mentorów - wieloletnich Franczyzobiorców Żabki. Podczas stażu opiekunowie dzielą się z młodzieżą wiedzą dotyczącą zarówno prowadzenia biznesu, jak i specyfiki pracy w sklepie, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności zarządzania pracownikami.

 

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.