Zdrowie i aktywny styl życia

Żabka wspiera zarówno rekreacyjne uprawianie sportu, mniejsze inicjatywy rozwijające sprawność ruchową dzieci i młodzieży, jak i sport wyczynowy. Troska o zdrowie odzwierciedla się również w zaangażowaniu Żabki w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zebrane środki przeznacza na poprawę opieki medycznej w Polsce. Zbiórka odbywa się w sklepach sieci, których liczba niemal 5 000 punktów tworzy największy sztab w kraju. Z roku na rok udaje się zebrać większą kwotę, a w 2018 finalnie do WOŚPu przekazano 700 tys. zł.

 

 

Aktywność fizyczna pracowników spółki oraz chęć promowania zdrowych postaw przyczyniły się do powstania Sportowego Teamu Żabki. W ramach tej inicjatywy firma organizuje i finansuje wspólne starty w imprezach sportowych, integrując pracowników różnych działów.

 

 

Pracownicy firmy maja okazję uczestniczyć w akcjach badań profilaktycznych, które odbywają się w siedzibie. W ostatnich latach były to: pomiary parametrów ciała, kontrole stomatologiczne, pomiary poziomu cholesterolu we krwi.

 

Okazjonalnie, z inicjatywy pracowników i Franczyzobiorców, Żabka Polska wspiera młodych sportowców, dofinansowując wyjazdy na zawody lub zakup sprzętu sportowego.

 

W 2016 roku, jako jedyna sieć handlowa, Żabka została oficjalnym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Rio 2016.

 

Serwis internetowy www.zabkapolska.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.